Trening EMS, czyli tam gdzie nauka łączy się ze sportem
Trening EMS, czyli tam gdzie nauka łączy się ze sportem
Sierpień 1, 2017
Pokaż wszystkie

Elektrostymulacja mięśni – bez wysiłku, z efektami jak z siłowni

elektrostymulacja mięśni

Coraz więcej i coraz częściej mówi się na temat różnych metod treningowych. Wspomina się o ich zaletach, wagach, a także efektach. Trening na siłowni to przede wszystkim najpopularniejszy sposób aby wyrzeźbić sylwetkę, często wiąże się on z równymi  wadami, takimi jak zmęczenie, kontuzje czy przeciążenia. Wymaga także cierpliwości od ćwiczącego w oczekiwaniu na efekty swojej pracy.

EMS- rewolucja dla sportowców i amatorów

EMS to trening polegający na elektrostymulacji mięśni. Co ważne i najciekawsze, trening przebiega bez konieczności jakiegokolwiek wysiłku osoby ćwiczącej. Trening EMS może być całkowitym czasem relaksu. To zazwyczaj 30 minutowe sesje, podczas których to nasze mięśnie stymulowane przez impulsy elektryczne doświadczają treningu. Osoby trenujące nie muszą wykonywać żadnych ćwiczeń. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na taką formę treningu? Z wielu przyczyn, biorąc pod uwagę oszczędność czasu i szybkość otrzymywanych rezultatów jest to świetna alternatywa dla osób zapracowanych, nie mających czasu by przesiadywać na siłowni. Elektrostymulacja mięśni to także bardzo bezpieczna forma treningu. Nie ma tu mowy o kontuzjach, urazach. Tak właśnie działa elektrostymulacja mięśni. Nowy sposób na piękną sylwetkę.

Jak właściwie działa elektrostymulacja mięśni

EMS to trening polegający na wysyłaniu do naszych mięśni, impulsu, który nakłoni je do aktywnej pracy i wysiłku. Podczas treningu tradycyjnego, w wyniku ćwiczeń nasz mózg wysyła do mięśni sygnał w wyniku którego mięsnie kurczą się i rozkurczają. Zmuszając je do wykonania pracy. Podczas treningu EMS, nasz mózg nie wysyła żadnych sygnałów ponieważ nie ćwiczymy. To impulsy prądu pobudzają nasze mięśnie do działania. Dlatego wysiłek fizyczny nie jest tu konieczny. Aby elektrostymulacja mięśni przebiegała odpowiednio i korzystanie dla nas i naszej kondycji, zalecane jest aby trening odbywał się pod okiem trenera, bądź osoby która odpowiednio dobierze siłę impulsów do naszych możliwości. Z biegiem czasu i postępu w treningach siła impulsów może zostać zwiększana nad czym również czuwają specjaliści.

Jak wygląda trening EMS?

Elektrostymulacja mięśni to jedna z przyjemniejszych form treningu. Jedna sesja trwa około 30 min. Widoczne efekty możemy zauważyć nawet już po kilku sesjach. Jest to niezwykle skuteczna metoda, aby wyrzeźbić sylwetkę, zgubić zbędne kilogramy, czy wzmocnić ciało. Aby przystąpić do elektrostymulacji mięśni należy założyć odpowiedni kostium składający się z kilku elementów. W skład kostiumy wchodzi kamizelka, która na swojej przedniej jak i tylnej części posiada odpowiednie zaczepy, dodatkowo osoba ćwicząca zakłada również odpowiedni pas, który przylega do części uda, a także opaski na uda i ramiona. Cały kombinezon zbudowany jest tak by odpowiednio przylegał do mięśni. Ogromną zaletą treningu EMS, jest jego skuteczność. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób wyćwiczyć trudno dostępne patie mięśni, jak np. mięśnie tułowia, podczas gdy trenując tradycyjnie wymaga to ogromnego i czasochłonnego wysiłku.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok