Trening EMS, zamiast karnetu na siłownie
Sierpień 1, 2017
elektrostymulacja mięśni
Elektrostymulacja mięśni – bez wysiłku, z efektami jak z siłowni
Sierpień 16, 2017
Pokaż wszystkie

Trening EMS, czyli tam gdzie nauka łączy się ze sportem

Trening EMS, czyli tam gdzie nauka łączy się ze sportem

Do tej pory chcąc zadbać o swoją sylwetkę, kondycje i zdrowie, konieczny był wysiłek fizyczny. Wizyta na siłowni, lub trening w zaciszu swojego domu. Obecnie rozwój nauki zmienił ten pogląd i dał nam możliwość odbywania treningu, który nie powoduje kontuzji, oraz nie wymagający od nas zbyt dużego wysiłku.

EMS- trening który nie musi męczyć

Trening, którego efekty przychodzą szybciej i łatwiej? Trening podczas którego nie musimy się męczyć i martwić o kontuzje? Teraz to możliwe. EMS to nowa technologia, która znana była już w fizjoterapii, pomagając osobą chorym w powrocie do zdrowa za pomocą stymulacji mięśni całego ciała. EMS to działanie impulsów elektrycznych, które powodują skurcze i rozkurczanie naszych mięśni, dzięki czemu nasze mięśnie trenują efektywniej niż w przypadku treningu standardowego. Podczas treningu wysiłkowego to mózg wysyła impulsy do naszych mięśni. EMS zastępuje go w wyniku czego, nie musimy wykonywać żadnych ćwiczeń.

Jak wygląda typowy trening EMS

Aby trening był możliwy konieczne jest ubranie odpowiedniej kamizelki, która oplata nasze plecy i klatkę piersiową wraz z brzuchem. To ubranie treningowe wyposażone jest w elektrody, które umieszczone są w dolnej i górnej części pleców oraz na przedniej części kamizelki. Dodatkowo zestaw treningowy zawiera także opaski na ramiona i uda. Poprzez kombinezon do naszego ciała trafiają impulsy elektryczne, o odpowiednim natężeniu. Instruktor czuwający nad poprawnością działań dobiera odpowiednią siłę impulsów do rodzaju treningu oraz zaawansowania osoby ćwiczącej. Pojedynczy trening trwa około 30 min. Zastępuje on 90min typowego treningu na siłowni.

Efekty treningu EMS

Trening EMS to przede wszystkim oszczędność czasu i osiąganie zadowalających efektów na których najbardziej nam zależy. Stymulacja mięśni impulsami prądu, pozwana na utratę zbędnych kilogramów oraz na wypracowanie zgrabnej sylwetki. Trening EMS przyczynia się do walki z cellulitem oraz poprawności sprawności naszego ciała. Pierwsze zabiegi EMS były wykorzystywane w dziedzinie rehabilitacji i fizjoterapii, obecnie jest to rewelacyjna alternatywa dla treningu siłowego, z którego korzysta coraz to więcej Polaków. Ogromnym atutem tego treningu jest jego ogólna dostępność, mogą go wykonywać zarówno osoby wysportowane, jak i te rozpoczynające dopiero swoją przygodę ze sportem, a nawet osoby cierpiące na bóle pleców.

Jeśli i Ty cenisz swój czas i liczysz na zadowalające efekty w krótkim czasie, zmień system ćwiczeń. Spróbuj treningu EMS, a nie zechcesz już wracać na siłownię.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok